Ana içeriğe atla

 • İstanbul Kültür Üniversitesi 25. Dönem Mezunlarını verdi...

  İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), 2022-2023 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni ile mezunlarını sevgi dilekleriyle geleceğe yolcu etti. İstanbul Kültür Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı mezunları için Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde mezuniyet töreni düzenledi. Müzik dinletisiyle başlayan renkli törene İKÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver, Rektör Prof. Dr. Fadime Üney Yüksektepe, üniversite yönetimi, akademik kadro, mezunlar ve yakınları katıldı.

   

 • Cemal Turan - Yasemin Çakır Çifti Dünyaevine Girdi

  1992 yılından bu yana Kültür Ailesi’nin bir ferdi olan, tüm çalışma arkadaşları tarafından sevilen YA-BA (Yayın-Basım) Birimi Müdürü Cemal Turan, yaşamını Yasemin Çakır ile birleştirdi. 30 Nisan 2023 Pazar günü Le Parc De Mariage (Zeytinburnu) kır bahçesinde gerçekleştirilen nikah merasimine katılan İstanbul Kültür Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyeleri ve çalışanları, Kültür Koleji’nin eski ve yeni öğretmenleri ile idari personellerinin yanı sıra Cemal Turan’ın danışmanı olduğu İKÜ Su Altı Topluluğu mensubu Kültürlü öğrenciler, çifti yalnız bırakmadılar.

 • Kahramanmaraş Depreminde Kültür Dayanışması

  Kültür Koleji Vakfı, İstanbul Kültür Üniversitesi, Kültür Koleji, Kültür 2000 Koleji, İKÜMED; “Kültür Ailesi” bilinci ile deprem bağışlarını toplamış, 08.02.2023 günü sabahı 540 koli ve 2047 su kolisini ve 10.02.2023 öğleden sonra ise 313 koli eşyayı Hatay, Adıyaman ve Malatya’ya sevk etmiştir. İKÜMED ve KÜMED İstanbul Sanayi Odası’nın Hatay’da kuracağı “Konteyner Kentine” 1 konteyner bağışlamıştır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kermes yapılmış, geliri deprem bölgesine bağışlanmıştır.

 • Kültürlüler, İKÜ Mezun Yemeğinde Bir Araya Geldi

  İKÜMED; Üniversitemizin 25, Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü kapsamında İKÜ mezunlarına 28 Nisan akşamı, Kültür Koleji Lokalinde ‘’İKÜ Mezun Yemeği’’ verdi. İKÜMED Mezun Yemeğinde İKÜ mezunları arkadaşları ve hocalarıyla buluştu. İKÜ Mütevelli Heyet ve İKÜMED Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver’in ardından, Prof. Dr. İskender Pala da ‘’Sadakat ve Değerler’’ başlıklı konuşma gerçekleştirdi. Rektör Prof. Dr. Fadime Üney Yüksektepe, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gülce Öğrüç Ildız, 2. ve 3. Dönem Rektörleri Prof. Dr. Tamer Koçel ile Prof. Dr.

 • Kültürlü Mezunlar, Pandemi Sonrası İlk Mezunlar Gününde Bir Araya Geldi

  Pandemide verilen iki yıllık aranın ardından 23 Ekim 2022 Pazar günü İKÜ Ataköy Yerleşkesinde yoğun bir katılımla gerçekleştirilen İKÜ Mezunlar Gününe Kültürlü mezunlar yoğun ilgi gösterdiler. Mütevelli Heyeti Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver, Rektörümüz Prof. Dr. Fadime Üney Yüksektepe ile dekanlarımız ve akademik kadromuzun yanı sıra öğrenci kulüp başkanlarımızın da katıldığı etkinlikte, 10. ve 20. yıl mezunlarına anı hediyeleri takdim edildi.