Ana içeriğe atla


Hakkımızda

İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunlar Derneği (İKÜMED), düzenlediği etkinlikler ve yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri ile hem İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) mezunlarını bir araya getirmekte hem de “Kültür Dayanışması” ruhunu canlı tutmaktadır.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen İKÜ Mezunlar Günü’nde tüm Kültür mezunlarını buluşturarak hem arkadaşların vakit geçirmesine hem de farklı dönemlerden mezunların birbirleriyle tanışmasına ve network geliştirmelerine yardımcı olan İKÜMED, ayrıca ikum.network portalı ile iş veren ve iş arayan Kültürlülerin yollarının dijital dünyada da kesişmesine ortam hazırlamaktadır.

Öte yandan yıl boyunca organize edilen trekkingler ve kültürel gezilerin yanı sıra Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinliklerde Kültürlüleri ağırlayan İKÜMED, Kültürlü mezunların deneyimlerini mevcut öğrencilere aktarmaları için de sürekli olarak paneller düzenlemekte ve mentör-mentee çalışmalarına zemin hazırlamaktadır.

Hem mezun hem de öğrencilere açık olan “Kültür Fitness” ile Kültürlülerin birlikte spor yapmalarına ve sosyalleşmelerine de destek olan İKÜMED, ayrıca uzun zamandır mezun ve öğrencilerden gelen talepleri değerlendirerek Kültür Store’yi yenilenme çalışmalarını tamamlamış, İKÜ logolu yeni ürünlerini İKÜ Ataköy Yerleşkesindeki mağazasında tüm Kültürlülerin beğenisine sunmuş bulunmaktadır.

İKÜMED’i, @ikumezun Instagram hesabından takip ederek tüm gelişmelerden ve İKÜMED’in düzenlediği etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Kapımız tüm Kültürlülere her zaman açıktır; her zaman bekleriz.

İKÜMED Yönetim Kurulu