Ana içeriğe atla


Üyelik İşlemleri

İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği'ne üye olmak için aşağıdaki formu doldurarak talep edilen evraklar ile birlikte şahsen İKÜ Ataköy yerleşkesinde bulunan İKÜMED ofisine teslim etmeniz gerekmektedir.

İKÜMED Kayıt Formu
İKÜMED Kayıt Evrak Listesi

İKÜMED Üye kartı
İKÜMED’e üye olan İstanbul Kültür Üniversitesi mezunlarına mezunlar derneği üye kartı çıkartılmaktadır. Mezunlar bu kartla İKÜ Kampüslerine elektronik giriş çıkış yapılabilmekte ve İKÜ Kütüphanelerinden yararlanabilmektedir.

İNDİRİM KOLAYLIĞI
İstanbul Kültür Üniversitesi Mütevelli Heyeti ve Kültür Eğitim Vakfı (KEV) Yönetim Kurulu Kararlarının belirleyici olduğu eğitim ve öğretim ücretlerinde, belli koşullar doğrultusunda yapılabilecek indirimleri kapsamaktadır.

  • Yüksek Lisansa Devam İndirimi

İKÜ lisans programlarının herhangi birinden mezun olan öğrenciler yüksek lisans eğitimine İKÜ'de devam etmeleri durumunda İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği'ne üye olma koşulu ile katkı payından %25 oranında indirim olanağından yararlanmaktadır.

  • Ön Lisansı Lisans Eğitimine Tamamlama İndirimi

İKÜ ön lisans programlarının herhangi birinden mezun olan ve lisansını öğrenimini yine İKÜ’de tamamlamak isteyen öğrencilere İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği'ne üye olmak koşulu ile lisans katkı payından %15 oranında bir indirim sağlanmaktadır.

  • Kardeş, Eş, Çocuk, Torun Eğitimine Göre Belirlenen Katkı Payı İndirimi

Kültür Koleji mezunu ve Kültür Koleji Mezunlar Derneği üyesi olan kişilere, üyelerin çocuklarına, kardeşlerine, eşlerine ve torunlarına dernek yazısını ibra etmesi koşulu ile katkı payından indirim uygulanmaktadır.

İstanbul Kültür Üniversitesi mezunu ve İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneğine (İKÜMED) üye olan kişilere, üyelerin kardeşlerine, eşlerine ve çocuklarına dernek yazısını ibra etmesi koşulu ile katkı payından indirim uygulanmaktadır.

İstanbul Kültür Üniversitesi mezunu ve İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneğine (İKÜMED) üye olan kişilerin çocuklarına Kültür Koleji anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lisede dernek yazısının ibra edilmesi koşulu ile katkı payından indirim uygulanmaktadır.

Yukarıda sözü edilen durumdaki öğrencilerin/mezunların indirim hakkından yararlanabilmesi için İKÜMED’e ofisine gelerek, istek bildiriminde bulunmaları gerekmektedir.