Ana içeriğe atla

İstanbul Kültür Üniversitesi 25. Dönem Mezunlarını verdi...

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), 2022-2023 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni ile mezunlarını sevgi dilekleriyle geleceğe yolcu etti. İstanbul Kültür Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı mezunları için Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde mezuniyet töreni düzenledi. Müzik dinletisiyle başlayan renkli törene İKÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver, Rektör Prof. Dr. Fadime Üney Yüksektepe, üniversite yönetimi, akademik kadro, mezunlar ve yakınları katıldı.

 

Cemal Turan - Yasemin Çakır Çifti Dünyaevine Girdi

1992 yılından bu yana Kültür Ailesi’nin bir ferdi olan, tüm çalışma arkadaşları tarafından sevilen YA-BA (Yayın-Basım) Birimi Müdürü Cemal Turan, yaşamını Yasemin Çakır ile birleştirdi. 30 Nisan 2023 Pazar günü Le Parc De Mariage (Zeytinburnu) kır bahçesinde gerçekleştirilen nikah merasimine katılan İstanbul Kültür Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyeleri ve çalışanları, Kültür Koleji’nin eski ve yeni öğretmenleri ile idari personellerinin yanı sıra Cemal Turan’ın danışmanı olduğu İKÜ Su Altı Topluluğu mensubu Kültürlü öğrenciler, çifti yalnız bırakmadılar.

Kahramanmaraş Depreminde Kültür Dayanışması

Kültür Koleji Vakfı, İstanbul Kültür Üniversitesi, Kültür Koleji, Kültür 2000 Koleji, İKÜMED; “Kültür Ailesi” bilinci ile deprem bağışlarını toplamış, 08.02.2023 günü sabahı 540 koli ve 2047 su kolisini ve 10.02.2023 öğleden sonra ise 313 koli eşyayı Hatay, Adıyaman ve Malatya’ya sevk etmiştir. İKÜMED ve KÜMED İstanbul Sanayi Odası’nın Hatay’da kuracağı “Konteyner Kentine” 1 konteyner bağışlamıştır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kermes yapılmış, geliri deprem bölgesine bağışlanmıştır.

Kültürlüler, İKÜ Mezun Yemeğinde Bir Araya Geldi

İKÜMED; Üniversitemizin 25, Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü kapsamında İKÜ mezunlarına 28 Nisan akşamı, Kültür Koleji Lokalinde ‘’İKÜ Mezun Yemeği’’ verdi. İKÜMED Mezun Yemeğinde İKÜ mezunları arkadaşları ve hocalarıyla buluştu. İKÜ Mütevelli Heyet ve İKÜMED Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver’in ardından, Prof. Dr. İskender Pala da ‘’Sadakat ve Değerler’’ başlıklı konuşma gerçekleştirdi. Rektör Prof. Dr. Fadime Üney Yüksektepe, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gülce Öğrüç Ildız, 2. ve 3. Dönem Rektörleri Prof. Dr. Tamer Koçel ile Prof. Dr.

Kültürlü Mezunlar, Pandemi Sonrası İlk Mezunlar Gününde Bir Araya Geldi

Pandemide verilen iki yıllık aranın ardından 23 Ekim 2022 Pazar günü İKÜ Ataköy Yerleşkesinde yoğun bir katılımla gerçekleştirilen İKÜ Mezunlar Gününe Kültürlü mezunlar yoğun ilgi gösterdiler. Mütevelli Heyeti Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver, Rektörümüz Prof. Dr. Fadime Üney Yüksektepe ile dekanlarımız ve akademik kadromuzun yanı sıra öğrenci kulüp başkanlarımızın da katıldığı etkinlikte, 10. ve 20. yıl mezunlarına anı hediyeleri takdim edildi.

İKÜ Mezunları

İKÜ 2021 Mezunu Demet Alan

İç Mimarlık Bölümü 2021 yılı Mezunu Demet Alan, İKEA Bayrampaşa’da ‘’ İç Mekan Tasarım ve Görsel Sunumu ‘’ göreviyle çalışmaya başladı.

 

İKÜ 2016 Mezunu Kübra Çağlar

İKÜ 2016 Yılı Moleküler Biyoloji Bölümü Mezunu Kübra Çağlar, 1335 No ’lu İKÜMED Üyemiz ve öğrencilik zamanlarında AKUT Öğrenci Topluluğu Başkanı olan Kübra Çağlar, doktora öğrenimine başladı.

 

İKÜ 2017 Mezunu Mert Dai

İKÜ 2018 Mezunu Av. Bahadır Aydın

Av. Bahadır Aydın’ın kaleminden…

Başucumdaki Okulum

İKÜ 2017 Mezunu Ebru Kara

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 2017 dönem mezunumuz Ebru Kara’yı Hosting Koordinatörlüğünü yaptığı AFS USA Türkiye Ofisinde ziyaret ettik.

 

İstanbul Kültür Üniversitesi’nin hangi bölümünden mezun oldunuz, kaç yılında bitirdiniz? İKÜ Mezunu arkadaşlarınızla görüşüyor musunuz?

Mezunlarımız 4. SİNEKÜLTÜR Üniversitelerarası Kısa Film Festivalinde Bir Araya Geldi

İKÜ Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nün öncülüğünde gerçekleştirilen “4. SineKültür Üniversitelerarası Kısa Film Festivali”nin ikinci gününde “Oğuzhan Tercan Anma Töreni” düzenlendi. Etkinliğe Sanat ve Tasarım Fakültesi mezunlarımız yoğun ilgi gösterdiler. Etkinlik sonrası, mezunumuz, İKÜMED Yönetim Kurulu Üyemiz Dr. Ömür Kınay Alkan mezunlarımızla Kültür Koleji Lokalinde bir araya gelerek sohbet etti.

İKÜMED Yönetim Kurulu Toplantısı

İKÜMED Yönetim Kurulu, asil ve yedek üyelerden oluşan hazırun ile KÜMED Lokali’nde bir araya geldi. Toplantıda daha önce gerçekleştirilen İKÜ Mezun Yemeği’ne ilişkin olumlu geri dönüşler gündeme alınarak tekrar organize edilmesine karar verildi. Ayrıca İKÜMED’in misyonu çerçevesinde dijital bir mezun programı kullanılarak daha fazla mezuna erişmesi amacıyla İKÜMED web sitesinin kurulması ve söz konusu web sitesinden Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenecek dernek etkinliklerinin aylık periyotla bülten şeklinde yayımlanması kararı alındı.

Abone ol İKÜMED'den Haberler